Zawodnicy szkółki zakończyli piłkarskie ferie zimowe [ZDJĘCIA]

© TOR Dobrzeń Wielki

Turnieje, wyjazdy oraz mnóstwo treningów i zabawy – tak ferie zimowe spędzili zawodnicy szkółki piłkarskiej TOR-u Dobrzeń Wielki.

Ferie w klubie rozpoczął turniej rocznika 2010 w opolskim Football Paru, który odbył się w pierwszą niedzielę wolnego. Drużyna trenera Rafała Reslera rywalizowała z Chróścicami i Football Academy Opole. Chłopcy wracali bardzo zadowoleni z siebie i odniesionych zwycięstw.

W pierwszym tygodniu zimowej laby prezes Wojciech Morka zorganizował też obóz sportowy w Wołowie. Z trenerami Andrzejem i Denisem pojechało 14 młodych TOR-owców. Wzmożone treningi trwały od niedzieli do soboty.

W drugim tygodniu ferii TOR – na zaproszenie LZS-u Grodków – rozegrał turniej w Grodkowie. Klub reprezentowali chłopcy z roczników 2005, 2006 i 2007: Szymi, Miki, Barti, Bartolomeo, Mateo, Filipo, Paskalinho, Oli i di Kacpero. Na miejscu zmierzyli się oni z LZS-em Ścinawa Nyska-Korfantów, Orłem Ząbkowice Śląskie, Atomem Grądy oraz LZS-em Grodków A i B.

Chłopcy zajęli 5 miejsce. Wyróżniającym się zawodnikiem był Filip Tyszkowski – gratulacje! Były to drugie koty za płoty trenera Grzegorza Bednarza, który pod koniec stycznia objął zespoły młodzików i trampkarzy.

Ponadto, każdym dniu ferii, począwszy od poniedziałku (28 stycznia), w hali Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim odbywały się dwugodzinne zajęcia sportowe dla chętnych dzieci w wieku o 7 do 14 lat. Większość uczestników stanowili zawodnicy TOR-u, którzy nie uczestniczyli w obozie sportowym lub nie wyjechali z rodziną. Na zajęcia przychodzili też chłopcy z okolicznych miejscowości.

Zajęcia prowadziło co najmniej dwóch trenerów TOR-u. Zawodnicy pracowali nad motoryką i techniką, bawili się, ale nie zabrakło też niezbędnej esencji, czyli gier. Średnio z zajęć korzystało 15-17 młodych piłkarzy.