Młodzi zawodnicy TOR-u przeszli testy motoryczne [FILM]

© Tomasz Chabior

Blisko 30 zawodników szkółki uczestniczyło w środowych (13 marca) testach motorycznych przeprowadzonych przez specjalistów z firmy Sport Plus Opole.

Młodzi piłkarze przeszli testy, które miały określić ich predyspozycje do gry na danej pozycji na boisku, warunki fizyczne i wiek biologiczny, czyli to, czy dany zawodnik jest wczesnorozwojowcem czy późnorozwojowcem. O szczegółach testów opowiedział Janusz Sołęga ze Sport Plus Opole.

Autor: Tomasz Chabior

TOR Dobrzeń Wielki jest klubem, który w sposób szczególny stawia na rozwój swoich młodych podopiecznych. W Dobrzeniu Wielkim funkcjonuje dziewięć grup dziecięcych i młodzieżowych, które stanowią przyszłość pierwszego zespołu i rezerw.

Część tych zawodników czeka jednak kariera większa niż gra w seniorach TOR-u. Trzech wychowanków dobrzeńskiego klubu ma za sobą występy w Ekstraklasie. Mowa o Sebastianie Stróziku (Cracovia Kraków), Dawidzie Kamińskim (Wisła Kraków) i Łukaszu Żegleniu (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Ostatni z wymienionych odniósł także sukces podczas Mistrzostw Europy U-17 w Słowenii, gdy doszedł z młodzieżową reprezentacją Polski do półfinału.